Як фотографувати природу взимку

Як фотографувати природу взимку

Настає один з найкрасивіших сезонів року – зима. Любителі фотографії намагаються вибратися на природу, щоб сфотографувати засніжені ландшафти і диких тварин, яких взимку знайти набагато легше, ніж коли б то не було. А щоб кадри вийшли чудовими, Парк природи «Беремицьке» підготував для вас кілька порад.

Як правильно фотографувати природу взимку

Розглянемо кілька порад щодо технічного боку зйомки:

Візьміть батареї

Фотозйомка взимку – підступна штука, адже холод може залишити ваші батареї без заряду за лічені хвилини. Тому беріть на фотосесію кілька батарей, і простежте за тим, щоб вони були заряджені до максимуму.

Будьте обережні з об’єктивом

Найкраще користуватися одним об’єктивом, але якщо все-таки без заміни його на інший не обійтися, робіть це якомога акуратніше, щоб всередину камери не потрапив сніг. Проводьте заміну в приміщенні або візьміть з собою парасольку чи пакет, який захистить техніку від вологи.

Уникайте різких змін температури

Скачки температури можуть призводити до появи конденсату, що погано позначається на техніці. Тому перед тим, як зайти в тепле приміщення (де, як правило, підвищена вологість повітря), покладіть фотоапарат в пакет або сумку, щоб уникнути різкої зміни температури.

Оберігайте об’єктив

Не забувайте про кришку для об’єктива, а також беріть з собою засоби для його очищення.

Як фотографувати взимку на фотоапарат

А тепер розглянемо корисні поради, як зробити так, щоб знімки на фотоапарат виглядали максимально привабливо:

Експериментуйте з експозицією

Як фотографувати природу взимку

Основна проблема зимової зйомки в тому, що знімки виходять надмірно темними. Тому, в залежності від погоди, кількості снігу в кадрі і т.д., регулюйте експозицію, роблячи знімок більш світлим.

Робіть фото після снігопаду

Як фотографувати природу взимку

Після снігопаду, на деревах збирається багато снігу, який привабливо виглядає на знімках. Крім того, сніг ще не встигне утрамбуватися, а на землі буде менше слідів тварин і людей, ніж якщо робити знімки через тиждень після снігопаду. Таким чином, ідеї для фотографій виходять ще більш чарівними.

Вечірня зйомка

Як фотографувати природу взимку

Можете поекспериментувати і спробувати зробити знімки ввечері і вночі, використовуючи вогники, ліхтарики, бенгальські вогні і все, що може дати в кадрі оригінальне світло.

Використовуйте яскраві кольори

Як фотографувати природу взимку

Зима не радує нас різноманітними яскравими відтінками, тому щоб знімки не здавалися нудними, додайте в кадр яскраві елементи. Що це може бути? Наприклад, людина в яскравій куртці, птах з незвичайним барвистим оперенням, кольоровий намет, повітряна кулька, зелені ялинові гілки і т.д.

Не використовуйте спалах

Як фотографувати природу взимку

На яку б техніку ви не фотографували – на телефон або на зеркалку, якщо на вулиці йде сніг, забудьте про спалах, інакше красиві сніжинки перетворяться в звичайні засвічені плями на фото.

Фотографуйте сніг правильно

Як фотографувати природу взимку

Часто відтінок снігу на фото залежить від особливостей погоди, в яку його знімають. Щоб сніг виглядав білим, яскравим і привабливим, вибирайте ясну погоду, бажано – ближче до світанку або ж заходу.

Фото об’єктів

Як фотографувати природу взимку

Щоб фотографії виглядали ефектно, фотографуйте конкретні елементи, наприклад, представників фауни. Заздалегідь дізнайтеся, де ви зможете зустріти ту чи іншу тварину, щоб не витрачати багато часу на її пошуки.

Це ж стосується і флори. Чергуйте загальні кадри з макрозйомкою, несподіваними ракурсами.

А щоб на практиці використати наші поради, приїжджайте в Парк природи «Беремицьке»!