На свята ми подбали про святковий настрій і підготували багато цікавих тематичних сюрпризів
На свята ми подбали про святковий настрій і підготували багато цікавих тематичних сюрпризів
Осінні зміни в графіку роботи парку
Сплануйте ваші вихідні в новорічо-різдвяний період завчасно.
Зміни тарифів на послуги Парку
До уваги відвідувачів
Чому відвідування Парку з домашніми тваринами заборонено?
Зміни в роботі Галявини з мінітваринами Mini Zoo
Проведіть час у колі сім’ї та друзів на свіжому повітрі
Відкриття відбудеться 25 липня на вхідній зоні парку. ▪️ Впродовж дня на вас очікують тематичні екскурсії новим маршрутом; ▪️ Презентація книг присвячених турам та їх нащадкам; ▪️ Презентація проектів фоду Beremytske Biosphere Charitable Organization присвячених туроподібним; ▪️ Представлення матеріалів з виставки «Прадавній тур – минуле та сучасне» (expoaurochs.com.ua); ▪️ І найголовніше спостереження за нащадками турів в природі.
Уявляючи колір одягу у давнину, сучасні люди мають тенденцію до крайнощів. Вони або представляють собі сіро-чорну палітру, або ж, навпаки, розмальовують одяг у своїй уяві у дуже яскраві та барвисті кольори. Істина, як завжди, посередині. Колір одягу був важливим: не дивлячись на те, що фарбування одягу у той період потребувало багато часу, сил та коштів, …
З плином часу на нашій планеті змінювався клімат: стрімкі похолодання змінювали потепління і навпаки. Безумовно це мало вплив на представників фауни, які або еволюційним шляхом пристосовувались до змін, або були приречені на вимирання. За мільйони років існування Землі змінилось багато історичних періодів, що відрізнялись один від одного як кліматичними особливостями, так і складом флори та …
Згідно археологічних досліджень першими представниками роду Homo були люди умілі (Homo habilis), найдавніші знахідки яких сягають 2,5 млн. років.
Полісся – регіон України найбільше вкритий лісами. Напевно в кожного з нас перші уявлення про цей край асоціюються з вічнозеленим кольором хвойних лісів, що добре адаптувались до низькоплодородних піщаних ґрунтів регіону. Однак ця одноманітна домінантність лише зеленого кольору може ввести в оману. Полісся окрім лісів, ще й край численних рік та озер. Навколо водних артерій …
Для більшості з нас одним із символів настання весни є приліт ластівок. Не дарма в щорічній міжнародній акції Spring alive , яку організовує Birdlife International, двома з 5 вісників весни є саме ластівки. Ці невеликі птахи з родини горобиних прилітають в Україну в середині квітня. Їх міграційний шлях триває близько п’яти – шести тижнів, за …
Мед – продукт бджільництва, який ми усі любимо, та до якого звикли. Мабуть кожен із нас на запитання про походження меду не задумуючись відповість, що його виробляють бджоли, а людина його збирає з рамок вулика. Однак такий порядок речей існує лише не більше 150 років і йому передує 150 млн. років еволюції. Саме 150 млн. …
Для багатьох з нас Поліські ліси асоціюються з хижаками такими, як ведмідь, вовк і звісно рись. Однак мало хто знає, що всі роди хижих ссавців походять від одного предка, – дініктіса. Це хижа тварина, що проживала 20-30 млн. років тому.
Шановні відвідувачі парку! Звертаємо вашу увагу, що в період з 06.03.2020 по 26.04.2020 буде проводитись технічне обслуговування Mini Zoo. Усі тварини будуть переведені в технічні левади, де ви зможете їх побачити. В звязку з тимчасовими незручностями на всі квитки, в які входило відвідання Mini Zoo у вказаний період діятиме знижка 20%.
Парк природи “Беремицьке” дарує всім мешканцям котеджів в період з 25.09.2019 до 27.12.2019 вхідний квиток у заповідник, квиток у музей «диких котів» і Mini Zoo.
Кожної третьої неділі вересня світ відзначає День працівників лісу. Без перебільшень, ліс – це скарб нашої планети. Він дарує життя багатьом видам флори та фауни, захищає нас від забруднень, а також підтримує економіку країн. Тож, шановні працівники лісу! Прийміть наші щирі привітання з професійним святом. Дякуємо за ваш внесок в загальнодержавну справу. Крім цього, хочемо …
Людина завжди була складовою природи й за тисячі років співіснування не лише одомашнила багатьох представників тваринного світу, але й постійно переймала досвід і ототожнювала себе з різними звірами. В середині XII століття на території Європи набуває популярності «геральдика» у вигляді створення перших гербів, які спочатку асоціювались з військовими утвореннями. А вже до ХІІІ століття духівництво …
В останній день літа в Парку природи «Беремицьке» відбувся міжнародний фестиваль «Спис на Вістрі», який став продовженням Чернігівського історичного фестивалю. «Спис на Війстрі» об’єднав реконструкторів та народних майстрів з Польщі, Словаччини, Республіки Білорусь та 6 областей України, які відтворили життя та побут народів Європи періоду Х-ХІ століть. Гостей фестивалю очікувала неймовірна атмосфера, конкурси, майстер-класи, ярмарка, …
Розташування Парку природи «Беремицьке» на березі Десни сприяє не лише біорізноманіттю флори та фауни, але й створює можливість для розвитку такого виду стійкого туризму, як сплави. Швидка течія останньої неврегульованої великої річки Європи, неймовірні придеснянські меандри та велика кількість птахів це те, що вас супроводжуватиме під час сплаву по Десні. Однак досить часто у людини, …
В Україні бджолярів шанували з давніх давен. Виготовлення меду завжди вважалось кропітким ремеслом, яке потребувало чимало фантазії, а також мужності. З часом ремесло перетворилось на справжнє мистецтво, а секрети бджолярства передаються із покоління в покоління. Користуючись нагодою, нагадуємо, що ми в Парку природи “Беремицьке” маємо надію відновити традиційний поліський промисел бортництво – найдавніший вид бджолярства, …
Хто такі чумаки? Народні ремесла – живий спадок минулого, що дають можливість не лише зрозуміти економічну та етнокультурну складову промислу, але й природнє середовище, що вплинуло на їх формування та становлення, а інколи і занепад. Одним із самобутніх народних промислів є чумацтво. Це унікальне ремесло зародилось на теренах України і бере свій початок ще з …
8 серпня у світі святкують День котів. Тільки уявіть, близько 80% людей мають домашніх улюбленців, і половина з них вподобала для себе саме котиків. Тисячі років тому був справжній культ котів, їх асоціювали з богами, будували для них храми та культові споруди. Час йде, а здається, що популярність цих пухнастиків тільки зростає. От і ми …
Прогулюючись Парком природи «Беремицьке», відвідувачі обов’язково звертають увагу на волів української сірої степової породи, що пасуться в левадах парку. Яка роль биків у відновленні природи і чим вони такі особливі для парку та регіону загалом? Українська сіра степова – це порода великої рогатої худоби виведена нашими предками тисячі років тому шляхом одомашнення диких турів. Через …
Поліський природний заповідник Місце знаходження – Житомирська область (Північний кордон – Білорусь, західний – Рівненська область). Між річками Уборть та Болотниця, які впадають в річку Прип’ять. Площа – 20104 гектара. Адміністративний центр – с. Селезівка, Овруцький район. На території заповідника знаходяться унікальні для України соснові ліси підтайгового типу. Охоронний режим – заборона усіх видів …
7 липня в Україні десятий раз поспіль проводиться день працівника природно-заповідної справи. Офіційно свято було введене Указом Президента України № 629/2009 «Про День працівника природно-заповідної справи» від 18 квітня 2009. Парк природи «Беремицьке» вітає колег з професійним ювілеєм. Ми переконані, що наша спільна діяльність по збереженню унікальних природних комплексів України вже сьогодні приносить свої відчутні …
Говорячи про охорону навколишнього середовища, досить часто зустрічається таке поняття, як «пам’ятник природи». Для людей, далеких від екології та природоохоронної діяльності це словосполучення часто є незрозумілим. Що таке пам’ятник природи, які об’єкти можна віднести до пам’ятників природи, в чому їх особливості? Про це ми сьогодні і поговоримо. Пам’ятник природи – це? Почнемо з визначення, що …
11 червня 2019 року в Європі другий рік поспіль відзначається День рисі. Наш огляд розповість про цікаві факти з життя найбільшого котячого хижака України. Рисі (лат. Lynx) – хижак, родини котячих. Особливості зовнішності рисі: Коротке тіло; Довгі міцні лапи з великими ступнями; Кругла голова з короткою шиєю; Трикутні вуха з китицями; Яскраві баки на морді …
За даними Організації Об’єднаних Націй захист і поліпшення навколишнього середовища – одна з найважливіших проблем сучасності. 5 червня обрано датою проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища (Word Environment day). У своїй резолюції Генеральна Асамблея закликає держави та організації щорічно в цей день проводити заходи, спрямовані на збереження і поліпшення навколишнього середовища. З моменту свого заснування в …
Зовнішній вигляд Конвалія (Convallaria majalis), запашна багаторічна трав’яниста рослина роду Convallaria із сімейства спаржевих (Asparagaceae). Рослина поширена на всій території України. Конвалія цвіте білими квітами, зібраним в кисть у вигляді дзвіночків (від 6 до 20 квіточок) на одній стороні безлистного стебла. Квіти конвалії не мають нектарників і приваблюють багатьох комах стійким ароматом і пилком. При …
15 травня в Україні проходить Міжнародний день клімату (International Climate Day). Це неформальне свято покликане ще раз звернути увагу широкої громадськості на екологічні зміни на планеті і можливості кожного мешканця Землі вплинути на поліпшення ситуації. В рамках проведення International Climate Day традиційно проходять тематичні конференції, мітинги, благодійні акції, освітні заходи, еко-марафони. Фактори зміни клімату, що …
World Migratory Bird Day – всесвітня екологічна акція, спрямована на привернення уваги широкої світової громадськості до проблем збереження популяції мігруючих птахів. Відзначається Всесвітній день мігруючих птахів два рази на рік: у другу суботу травня і в другу суботу жовтня. Основне посилилання World Migratory Bird Day – наголосити на необхідності збереження перелітних птахів і місць їх …
Стрімке зменшення біорізноманіття, виснаження природних ресурсів, небезпека катаклізмів підштовхнуло людство до створення природних територій, що охороняються. У нашій статті ми розповімо про роль природно-заповідних територій для відновлення порушених екосистем і поліпшення здоров’я населення. Згідно з Законом України до природно-заповідних територій відносяться: природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, заповідні урочища, пам’ятки …
Прийшла весна. Це чудовий час пробудження природи. Для Парку природи «Беремицьке» весна вже другий рік поспіль стає активною часом встановлення бортів і підготовки туристичної експозиції, пов’язаної з бортьовим промислом. У нашій статті ми розповімо про відродження бортьового промислу на Поліссі, в Чернігівській області. Дізнаємося про давні повір’я і обряди, пов’язані з бджолами і особливості весняних …
З 27 по 29 березня в Києві проходила 25 міжнародна туристична виставка «UITT 2019», де Парк природи «Беремицьке» був представлений на стенді області. Представники парку взяли безпосередню участь в складі делегації Чернігівської області. В рамках роботи виставки, на стенді було проведено ряд зустрічей та досягнуто домовленості з партнерами про співпрацю. Так, спеціаліст з туризму Парку …
З настанням весни в нашому парку розпочався активний туристичний сезон. Традиційно в цей час проводяться великі галузеві виставки. Інформація про Парк природи «Беремицьке» була представлена на 25 міжнародній туристичній виставці, що пройшла з 22 по 25 березня у м. Лодзь (Республіка Польща) «NA STYKU KULTUR» («На перехресті культур»). Це одна з найбільших туристичних виставок у …
Жага нових вражень, любов до непізнаного приваблює туристів у все більш віддалені та екзотичні куточки земної кулі. З кожним роком туристична індустрія активно нарощує свій потенціал. З’являються нові можливості і види відпочинку. В нашій статті ми розглянемо основні переваги використання аудіогіда під час екскурсій. Сучасний аудіогід – це прекрасна можливість для туриста відірватися від туристичної …
«Весна прийшла» – міжнародний проект, основна мета якого зацікавити дітей спостереженнями за живою природою і заохотити до охорони мігруючих птахів. Діти навчаються дбайливому ставленню до птахів та інших тварин. В рамках проекту «Весна прийшла» діти з Європи, Центральної Азії та Африки реєструють свої спостереження за птахами (лелека білий, ластівка сільська, зозуля, стриж чорний і бджолоїдка) …
Благодійний фонд «Беремицьке Біосфера» запрошує на науково – практичну конференцію «Культурно – туристичний потенціал Чернігівського Полісся» за участі представників державних установ, туристичного бізнесу, громадських та наукових організацій. В рамках заходу планується обговорення питань розвитку туризму на території Чернігівської області, перспективи розвитку інфраструктури та збереження природних, історичних та культурних пам’яток. Захід відбудеться 18 квітня 2019 року в …
«Година Землі» – це всесвітній захід, який щорічно проходить в кінці березня і триває рівно годину. Заснована акція Всесвітнім фондом природи. Під час «Години Землі» учасникам пропонується вимкнути світло та електричні прилади. Так WWF хоче не тільки спонукати людей використовувати менше електроенергії протягом цієї години, але і нагадує їм про необхідність інших природоохоронних акцій – …
Кам’яні баби – досить популярне явище як на території України, так і в інших країнах, починаючи від Румунії і закінчуючи Закавказзям. Баби – це кам’яні статуї. До сих пір точне їх призначення залишається невідомим. Одні вчені говорять, що вони були орієнтирами в степах, які допомагали кочовим племенам розуміти напрям руху, інші наполягають на тому, що …
Майже кожен дощ влітку супроводжується грозою і блискавкою. А ось взимку гроза – досить рідкісне явище. Чим же можна це пояснити? Парк природи «Беремицьке» вирішив розповісти трохи про це природне явище. Як утворюється гроза? Вологе тепле повітря з землі піднімається вгору, де температура, звичайно ж, нижче. Таким чином, пара конденсується і утворюються купчасті хмари. При …
В цьому році 9 березня ми святкуватимемо вже 205-ту річницю з Дня народження українського «кобзаря» Тараса Шевченка. В Україні, як завжди, в шевченківські дні 9-10 березня організовують літературні конкурси, читання, демонстрації та масові заходи. Тарас Шевченко став справжнім символом України і українського народу, отримавши симпатії не тільки співвітчизників, а й жителів Європи, Америки і навіть …
Рись – яскравий представник сімейства котячих, якого найчастіше ми впізнаємо за характерними вушками. Виокремлюють 4 види рисей – євразійська (Lynx lynx.), руда (Lynx rufus), піренейская (Lynx pardinus) і канадська (Lynx canadensis). Зовнішній вигляд Рись досить невелика тварина. Довжина тіла може досягати 70-130 см, вага близько 18-32 кг. Самці відрізняються більшими розмірами, ніж самки. Тулуб короткий, …
Вишивка – один з давніх ремесел українців, тому складно переоцінити її роль в наших традиційних обрядах і культурі. Вишивка служила оберегом від нещасть, її також дарували в знак визнання і шанування. Крім цього, вишивка використовувалася і продовжує використовуватися як елемент декору на одязі, текстилі і багато чому іншому. Вишивка Полісся Найчастіше на Поліссі вишивали технікою …
Парк природи “Беремицьке” запрошує всіх зустріти весну разом з нами. На вас очікують виступи фольклорних колективів, ярмарок народних майстрів, майстер-класи, безліч смаколиків та унікальний сюрприз… Як завжди, гості, окрім свята, зможуть відвідати музей диких котів, покататись на конях та прогулятись еко-стежкою. Чекаємо на вас 2 березня о 10 годині на найочікуванішому родинному святі весни! Більш …
Природа і культура – нерозривні речі, які постійно впливають один на одного. Взаємозв’язок природи і культури Неможливо применшити вплив природи на людину і культуру, адже людина і є частиною природи. Який же вплив вона робить на культурний розвиток? Природа забезпечує нас засобами для проживання (їжа, вода і т.д.) і засобами для виробничого розвитку (копалини). Крім …
Щорічно 2 лютого в багатьох країнах відзначають День бабака. Свято пов’язане з передбаченням погоди, яке, власне, робить бабак. Вважається, що саме в цей період бабак виходить із зимової сплячки і може «визначити» погоду на найближчий період. Наприклад, якщо бабак виходить зі своєї нірки і відразу ж знову в неї ховається, то морозна погода триватиме ще …